آخرین اخبار
خانه > دسته‌بندی نشده > استادتقوی:امربه معروف را غلط آموزش ندهید

استادتقوی:امربه معروف را غلط آموزش ندهید

امر به معروف*

استاد مرکز تخصصی آموزش و احیا واجب فراموش شده گفت: آموزش صحیح و رفع شبهات آمرین به معروف بسیار مهم است و باید در نطق‌ها و سخنرانی‌های مبلغان و روحانیون در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، بیستمین همایش آمرین به معروف و ناهیان از منکر با موضوع چگونگی برخورد با منکرات در جامعه اسلامی و راهکارهای مقابله با این موضوع در شیراز برگزار شد.

علی تقوی، استاددانشگاه و حوزه در این همایش اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب است و نباید به هیچ عنوان نقش این واجب الهی در جامعه اسلامی ایران کمرنگ شود.

وی با بیان اینکه به دلیل پاره‌ای از مشکلات این امر الهی در چند سال اخیر مورد بی‌توجهی قرار گرفته است عنوان کرد: خانواده‌های اسلامی باید بعد از نماز به فرزندان خود امر به معروف و نهی از منکر و نحوه بیان نهی از منکر را به کودکان خود بیاموزند.

استاد دانشگاه و حوزه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باعث خودسازی نهی کننده نیز می‌شود افزود: حتی کسانی که کار خیری انجام نمی‌دهند افراد دیگر را به معروف دعوت کنند زیرا این کار باعث تاثیرات مثبت در جامعه اسلامی می‌شود.

تقوی با اشاره به اینکه بسیار از مبلغین امر به معروف و نهی از منکر را بدرستی به مردم یاد نداده و توجیه نکرده‌اند خاطرنشان کرد: آموزش صحیح و رفع شبهات آمرین به معروف بسیار مهم است و باید در نطق‌ها و سخنرانی‌های خود این موضوع را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه راه‌های زیادی برای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد که می‌توان در شرایط مختلف از این راهکار‌ها استفاده کرد افزود: امر به معروف و نهی از منکر لسانی تنها یکی از راه‌های امر به معروف و نهی از منکر است و افراد جامعه می‌توانند با حالات صورت نظر خود را به طرف مقابل بفهمانند.

استاد دانشگاه و حوزه با بیان این موضوع که یکی از راه‌های شناخت نحوه‌های امر به معروف و نهی از منکر مراجعه به سخنان حضرت آیت‌الله   خامنه‌ای است گفت: رهبر انقلاب در طول سالیان دراز نحوه برخورد با منکرات را در جامعه مشخص نموده‌اند و مردم‌ می‌توانند به سخنان این حضرت مراجعه کنند.

تقوی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند جامعه اسلامی مسلمانان را از بسیاری از خطرات حفظ کند تصریح کرد: در روایات و احادیث بسیار تاکید شده است که نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی فراموش شود.

وی با اشاره به اینکه استان فارس توانسته با مدیریت خوب امر به معروف و نهی از منکر را تا حد زیادی در جامعه اجرایی کند اظهار داشت: تمام مجریان امر به معروف و نهی از منکر سعی در افزایش آمرین به معروف کنند زیرا انجام این واجب الهی بدون کمک مردم امکان پذیر نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*