آخرین اخبار
خانه > اخبار > اخبار امر به معروف > اطلاعیه آزمون ورودی دوره تربیت مربی امربه معروف

اطلاعیه آزمون ورودی دوره تربیت مربی امربه معروف

امام حسین(ع) : ((أُرِیدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَنْهَى عَنِ الْمُنْکَرِ))

(بحارالأنوار، ج‏۴۴، ص‏۳۲۹)

فرمود: می‌روم تا امر به معروف و نهی از منکر کنم.

بعد هم فرمود: کیست مرا یاری کند؟؟؟

ناصر

امام حسین(ع) :

مِنْ کَلَامِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِمَا فِی الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیِ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ یُرْوَى عَنْ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ ع اعْتَبِرُوا أَیُّهَا النَّاسُ بِمَا وَعَظَ اللَّهُ بِهِ أَوْلِیَاءَهُ مِنْ سُوءِ ثَنَائِهِ عَلَى الْأَحْبَارِ إِذْ یَقُولُ لَوْ لا یَنْهاهُمُ الرَّبَّانِیُّونَ وَ الْأَحْبارُ عَنْ قَوْلِهِمُ الْإِثْمَ وَ قَالَ لُعِنَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ بَنِی إِسْرائِیلَ إِلَى قَوْلِهِ لَبِئْسَ ما کانُوا یَفْعَلُونَ وَ إِنَّمَا عَابَ اللَّهُ ذَلِکَ عَلَیْهِمْ لِأَنَّهُمْ کَانُوا یَرَوْنَ مِنَ الظَّلَمَهِ الَّذِینَ بَیْنَ أَظْهُرِهِمُ الْمُنْکَرَ وَ الْفَسَادَ فَلَا یَنْهَوْنَهُمْ عَنْ ذَلِکَ رَغْبَهً فِیمَا کَانُوا یُنَالُونَ مِنْهُمْ وَ رَهْبَهً مِمَّا یُحْذَرُونَ وَ اللَّهُ یَقُولُ فَلا تَخْشَوُا النَّاسَ وَ اخْشَوْنِ وَ قَالَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ

فَبَدَأَ اللَّهُ بِالْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیِ عَنِ الْمُنْکَرِ فَرِیضَهً مِنْهُ لِعِلْمِهِ بِأَنَّهَا إِذَا أُدِّیَتْ وَ أُقِیمَتْ اسْتَقَامَتِ الْفَرَائِضُ کُلُّهَا هَیِّنُهَا وَ صَعْبُهَا وَ ذَلِکَ أَنَّ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ دُعَاءٌ إِلَى الْإِسْلَامِ مَعَ رَدِّ الْمَظَالِمِ وَ مُخَالَفَهِ الظَّالِمِ وَ قِسْمَهِ الْفَیْ‏ءِ وَ الْغَنَائِمِ وَ أَخْذِ الصَّدَقَاتِ مِنْ مَوَاضِعِهَا وَ وَضْعِهَا فِی حَقِّهَا.

 

ترجمه :

[در باره امر به معروف و نهى از منکر که از أمیر المؤمنین علیه السّلام نیز این حدیث نقل شده است‏] : اى مردم! از آنچه خدا دوستداران خود را بدان پند داده پند گیرید مانند بدگویى او از دانشمندان یهود، آنجا که فرماید: «چرا علماى ربّانى و دانشمندان، آنان را از گفتار گناه آلود باز نمى‏دارند؟» [سوره مائده (۵)، آیه ۶۳] و فرماید: «از میان فرزندان اسرائیل، آنان که کفر ورزیدند، مورد لعنت قرار گرفتند … چه بد بود آنچه مى‏کردند» [سوره مائده (۵)، آیه ۷۸- ۷۹]. همانا، خداوند آنان را مورد نکوهش قرار داده به خاطر اینکه در میان ستمکاران بودند و اعمال زشت و فاسد آنان را مشاهده مى‏کردند ولى به طمع آنچه که داشتند و از بیم اینکه در محذور واقع شوند آنان را از آن اعمال نهى نمى‏کردند   با اینکه خدا مى‏فرماید: «و از مردم نترسید و از من بترسید» [مائده (۵)، آیه ۴۴]. و خدا مى‏فرماید: «مردان و زنان با ایمان، دوستان یک دیگرند، که به کارهاى پسندیده وامى‏دارند و از کارهاى ناپسند باز مى‏دارند» [سوره توبه (۹)، آیه ۷۱].

و خدا به امر به معروف و نهى از منکر به عنوان یک فریضه از جانب خود آغاز سخن کرده چرا که مى‏دانست اگر این واجب ، انجام شود و اقامه گردد، همه واجبات دیگر چه سخت باشند و چه آسان؛ اقامه و احیا می شوند. این به خاطر آن است که امر به معروف و نهى از منکر دعوت به اسلام است همراه با ردّ مظالم و مخالفت با ظالم و تقسیم بیت المال و غنائم جنگى و گرفتن صدقات [زکات‏] از محلّ خود و صرف آن در مورد خود.

تفصیل وسائل الشیعه إلى تحصیل مسائل الشریعه   ج‏۱۶   ۱۳۰

تحف العقول-ترجمه جنتى، متن، ص: ۳۷۳

میخواهم امر به معروف کنم —————————————-

مقام معظم رهبری:

در زمینه‏ ی مسائل اجتماعی شاید هیچ خطابی به مردم شدیدتر، غلیظتر، زنده‏تر و پُرهیجان‏تر از خطاب امر به معروف و نهی از منکر نیست. امر به معروف و نهی از منکر، یک وظیفه‏ی عمومی است. البته ما باید تأسّف بخوریم از اینکه معنای امر به معروف و نهی از منکر درست تشریح نمی‏شود. امر به معروف، یعنی دیگران را به کارهای نیک امر کردن. نهی از منکر، یعنی دیگران را از کارهای بد نهی کردن. … اگر معنای امر به معروف و نهی از منکر و حدود آن برای مردم روشن شود، معلوم خواهد شد یکی از نوترین، شیرین‏ترین، کارآمدترین و کارسازترین شیوه‏های تعامل اجتماعی، همین امر به معروف و نهی از منکر است و بعضی افراد دیگر درنمی‏آیند بگویند «آقا! این فضولی کردن است»! نه؛ این همکاری کردن است؛ این نظارتِ عمومی است؛ این کمک به شیوعِ خیر است؛ این کمک به محدود کردنِ بدی و شرّ است؛ کمک به این است که در جامعه‏ی اسلامی، گناه، همیشه گناه تلقّی شود.

۱۳۷۹/۰۹/۲۵ بیانات در خطبه های نمازجمعه تهران

باید اقامه کنید و رواج دهید —————————————-

آیا تبلیغ و ترویج امر به معروف و نهی از منکر هم واجب است؟

(استفتاء اینترنتی از دفتر مقام معظم رهبری مدظله العالی)

بسمه تعالی

 سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

همانطور که امر به معروف و نهى از منکر با وجود شرایط و حفظ مراتب، وظیفه مکلفین مى‌باشد، ترویج و تبلیغ این فریضه مهم اساسی و حیاتی برای کسانی که این فریضه را ترک کردند و یا نمی‌دانند واجب است.

موفق و مؤید باشید

 آدرس پیگیری استفتاء:     http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=istifta&mode=p

کد پیگیری و مشاهده استفتاء:    ۸ab9c2719462d9cd

 —————————————-

مرکز آموزشهای تخصصی واجب فراموش شده برگزارمیکند:

دوره تربیت مربی امر به معروف و نهی ازمنکر (سطح۱)

143143

ویژگیهای دوره:

۱-مکان برگزاری آزمون وکلاسهای تربیت مربی، مرکزشهر تهران است.

۲-شرط ورودبه دوره، کسب نمره۱۴ از ۲۰ درآزمون ورودی کتبی و موفقیت در مصاحبه حضوری است.

۳-شرکت در آزمون ورودی، رایگان و ظرفیت دوره، محدود است.

۴-عناوین دروس دوره: الف)محتوای فقهی ب)مهارتهای سخنرانی

* محتوای سوالات آزمون، از اطلاعات فعلی داوطلبان می باشد. لکن جهت افزایش توان علمی خود مناسب است پیش از آزمون، داوطلبان، منابع دوره عمومی را مطالعه نمایند:

الف: کتاب واجب فراموش شده (بیانات موضوعی امام خامنه ای درباب امربه معروف و نهی از منکر)

دانلود فایل کتاب واجب فراموش شده (امام خامنه ای)

ب: دوره آموزش مقدماتی حجت الاسلام دکتر دهقانی فیروزآبادی (۲۱جلسه)

دانلود صوت دوره مقدماتی استاد دهقانی

ج: دوره آموزش مقدماتی استاد مهندس علی تقوی (۱۴جلسه)

دانلود صوت دوره مقدماتی استاد تقوی

د: دوره آموزش احکام کاربردی استاد مهندس علی تقوی (۱۸جلسه)

دانلود صوت دوره احکام کاربردی استاد تقوی (لینک اصلاح شد)

جهت خرید اینترنتی از سایت واجب فراموش شده کلیک کنید

* داوطلبان شرکت در آزمون، می توانند کتاب واجب فراموش شده را به همراه الواح فشرده دوره های مقدماتی و احکام استاد تقوی با قیمت مناسب از طریق دفتر جنبش حیا به شماره ۷۷۶۲۵۸۰۰-۰۲۱ و یا با کلیک بر روی لینکهای فوق تهیه نمایند.

216232

تنها راه ثبتنام در آزمون:

* داوطلبان، جهت اعلام درخواست ثبت نام اولیه در آزمون، می بایست حتما نام و نام خانوادگی و کدملی خود را حداکثر تا ۲۴ ساعت قبل از شروع آزمون، به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۵۳۳۰۰۰۵۹۰ ارسال کنند. مراحل تشکیل پرونده آموزشی و تحویل مدارک، پس از برگزاری آزمون، از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

* کسانی که در آزمون دوره های قبل شرکت کرده ولی نمره قبولی جهت شرکت در کلاسهای ترم قبل را احراز ننموده اند، باید مثل سایر داوطلبان در آزمون ورودی این دوره شرکت کنند. در غیراینصورت از حضور در دوره محروم خواهندشد.

صوره_20150901_173719

* سرگروه های گروه های مردم نهاد امر به معروف، طلاب حوزه های علمیه و فرماندهان بسیج، مطابق جدول ذیل، از سهمیه نمره آزمون و امتیاز مصاحبه برخوردار خواهند بود:

 

درصد سهمیه امتیاز مصاحبه

درصد سهمیه نمره آزمون

سرگروه های امربه معروف

+۱۰%

+۴۰%

طلاب حوزه های علمیه

+۱۰%

+۲۰%

فرماندهان بسیج

+۱۰%

+۲۰%

– سوالات احتمالی خود را از طریق سامانه پیامکی ارسال نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

۳ نظر

 1. سلام.نتیجه ازمون چطور مشخص میشه؟

  [پاسخ]

  روابط عمومی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۴ ۱۶:۲۱:

  باسلام
  طبق اطلاعیه جلسه آزمون؛ نتیجه به پذیرفته شدگان اعلام میگردد.

  [پاسخ]

 2. سلام خداقوت
  کاش دوره های آموزشی تون فقط در تهران نبود مثلا ما که در قم هستیم هم میتونستیم بهره مند بشیم یا در استان های دیگه فرقی نمیکنه.
  براتون آرزوی موفقیت دارم.
  التماس دعا

  [پاسخ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*