آخرین اخبار
خانه > استاد > احیاگران واجب فراموش شده در درچه

احیاگران واجب فراموش شده در درچه

اولین همایش احیاگران واجب فراموش شده درچه

DSC03557

علی تقوی یگانه: اگر جامعه به سکوت خود در موضوع امر به معروف و نهی از منکر ادامه دهد باعث ضربه جبران ناپذیری به انقلاب اسلامی خواهد شد. وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ دلسوزی و محبت، نجات و مسئولیت پذیری است و از فرائض دینی است که قضا ندارد.

به گزارش صاجب نیوز به نقل از درچه نیوز ، اولین همایش احیاگران واجب فراموش شده(امر به معروف  و نهی از منکر) همزمان با دهه مبارک فجر درشهر درچه برگزار شد. در این مراسم که به همت حوزه مقاومت بسیج حضرت معصومه (س) درچه و با حضور بیش از ۵۰۰ نفری در سالن اجتماعات اردوگاه شهدا این شهر برگزار شد.

علی تقوی یگانه پژوهشگر و از اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناس برنامه های صداوسیما ضمن تبیین جایگاه والای امر به معروف و نهی ازمنکر، به ویژگیهای شاخص این واجب عظیم و ظرافتهای اجرای آن اشاره کرده و آن را امری همگانی و مستلزم عزم ملی برشمرد.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر  فرهنگ دلسوزی و محبت، نجات و مسئولیت پذیری است و از فرائض دینی است که قضا ندارد.

بنیان گذار جمعیت مردمی احیاگران واجب فراموش شده ادامه داد: اگر جامعه به سکوت خود در موضوع امر به معروف و نهی از منکر ادامه دهد باعث ضربه جبران ناپذیری به انقلاب اسلامی خواهد شد.وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک مرحله گفتن و یک مرحله عمل دارد.

مرحله عمل یعنی اقدام با دست و با زور. این مرحله امروز به عهده حکومت است و باید با اجازه حکومت صورت بگیرد و لاغیر. اما گفتن با زبان بر همه واجب است و همه باید آن را بدون ملاحظه رعایت کنند.

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر در پایان به بیان شیوه ها و شرایط  اجرای این فریضه را تبیین پرداخت و گفت: احتمال اثر ،علم به معروف و منکر،اصرار گناه کار بر ادامه گناه و عدم مفسده از شرایط امر به معروف و نهی از منکر است

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*