آخرین اخبار
خانه > کلام بزرگان

کلام بزرگان

جلسات حاج آقامجتبی /دانلود

سلسله جلسات استاد آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی(ره) با موضوع امر به معروف و نهی از منکر امر به معروف و نهی از منکر ردیف توضیحات حجم (KB) زمان توضیحات ۱ دانلود جلسه اول ۲۸,۲۱۶ ۰۰:۳۴:۲۳ امر به معروف و نهی از منکر ۲ دانلود جلسه دوم ۲۷,۸۱۶ ۰۰:۳۳:۵۴ ۳ دانلود جلسه سوم ۲۵,۸۵۸ ۰۰:۳۱:۳۱ ۴ دانلود جلسه چهارم ... ادامه مطلب »

  فیلم پاسخ به سوالات شما / استادتقوی – سری اول

  برای مشاهده هر فیلم، روی تصویر آن و برای دانلود، روی متن عنوان آن فیلم کلیک کنید *:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* شما عزیزان نیز می توانید جهت دریافت پاسخ از استاد سوالات خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۵۳۳۰۰۰۶۸۰ و یا به رایانامه m.amoozesh@mailfa.org ارسال فرمایید. *:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* سوال اول (من خودم عیب و گناه دارم؛ چگونه میتوانم دیگران را نهی کنم؟؟) سوال دوم (اگر ... ادامه مطلب »

   آیت الله حائری شیرازی: پول رایج جهانی ملازم با رباست.

   آیت الله محی الدین حائری شیرازی، عضو خبرگان رهبری دو اثر در رابطه با اقتصاد، تحت عنوان «پول رایج جهانی و احیای پول اسلام» و نیز «در اسلام پول نباید کار بکند» تألیف کرد. آیت‌الله حایری، در این دو کتاب نظریه‌ای بدیع و نو پیرامون نظام پولی و بانکی کشور ارائه و تاکید کرده است که این نظریه، راهکاری عملیاتی برای برچیدن اساس ربا ... ادامه مطلب »

    محمد عندلیب زاده در مراسم بزرگداشت شهید طلبه علی خلیلی

    مراسم بزرگداشت شهید طلبه علی خلیلی با حضور اقشار مختلف مردم همدان، مسئولان نظامی، انتظامی، سپاهیان، بسیجیان، طلاب و همچنین مسئولان دولتی در امامزاده عبدالله همدان برگزار شد. ادامه مطلب »

     دوگانگی رفتار مسئولان سیاسی موجب ضعف در امر به معروف و نهی از منکر می‌شود.

     پناهیان با بیان اینکه دوگانگی رفتار مسئولان سیاسی سبب ضعف در امر به معروف و نهی از منکر می‌شود، گفت: اگر شعور سیاسی و مدیریتی در کشور وجود داشته باشد، از چندگانگی سیاسی در برابر امر به معروف و نهی از منکر خارج می‌شویم. ادامه مطلب »

      سخنان مهم آیت‌الله جوادی آملی درباره امر به معروف و نهی از منکر

      به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله جوادی آملی، ایشان در درس اخلاق هفتگی خود که با حضور جمع کثیری از برادران و خواهران حوزوی و دانشگاهی, برگزار شد فرمودند: مستحضرید که امر به معروف و نهی از منکر بر همه ما واجب است اگر کسی معروفی را ترک کرد یا منکری را مبتلا شد گناه ... ادامه مطلب »

       بدحجابی در خیابان های همدان پایان ندارد.

       همدان – خبرگزاری مهر: با وجودی که همواره همایش ها و جلسات مستمری در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر در همدان برگزار می شود اما همچنان شاهد وجود بدحجابی هایی هستیم که در متن جامعه و بازار همدان نیز رسوخ کرده و امر به معروف و نهی از منکر به نوعی در ویترین جامعه به باد ... ادامه مطلب »

        فرق دوده با گچ

        آقای قرائتی: به یکی از مساجد شهرستان بابل رفتیم تا نماز بخوانیم. برخی گفتند: هر چه در مورد امر به معروف و نهی از منکر می گوییم، تأثیری ندارد. به آن ها گفتم: کد دارد و باید از راهش وارد شد. دوده و گچ هر دو منکرند. اگر در یک دست، دوده و در دست دیگر گچ بنشیند، برخورد صحیح ... ادامه مطلب »

         جایی هست که امر به معروف واجب نباشد؟ (ابرار پاسخ می دهند)

         گروه دین و اندیشه «خبرگزاری دانشجو»؛ علما و بزرگان دین در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر بسیار سخن گفته‌اند و قلم زده‌اند. در این شماره از پرونده امر به معروف و نهی از منکر مروری داریم بر آرای علمای معاصر در خصوص این واجب فراموش شده. امر به معروف و نهی از منکر در دستنوشته شهید ... ادامه مطلب »

          وقتی در جامعه‌ امر به معروف ترک شود رذایل رشد می‌کند

          آیت‌الله شیخ علی خاتمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اهمیت احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت، ریشه اصلی قیام خونین کربلا از بی‌تقوایی جامعه نشات می‌گیرد. وی با بیان اینکه روحیه اصلی مسئله ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود، افزود: اگر این ... ادامه مطلب »