آخرین اخبار
خانه > سخنان > دل نوشته

دل نوشته

و تو چه خوب فهمیدی؛ ارزش لبخند سید را.

 نگاه مهرآمیز رهبر فرزانه انقلاب به تصویر شهید علی خلیلی در دانشگاه افسری  ادامه مطلب »

  حتما باید اتفاقی بیفتد تا بیدار شویم؟ نباید تکلیف اصل هشتم روشن شود؟

  حتما باید اتفاقی بیفتد تا بیدار شویم آیا بعد از ۳۵ سال از عمر انقلاب نباید تکلیف اصل هشتم قانون اساسی به صورت شفاف و روشن مشخص شود؟ ادامه مطلب »

   امر به معروف به شیوه آیینه وار

   حدیثی ازپیامبراکرم(ص)نقل شده است که می فرمایند:«المؤمن مرآه المؤمن»یعنی مؤمن آیینه ی مؤمن است. اگر دراین حدیث کوتاه دقت کنیم نکاتی درباره ی شیوه ی امربه معروف درک می کنیم ازجمله: ۱_آیینه ازروی صفا عیب را میگوید نه انتقام وغرض. ۲_آیینه زمانی عیب رانشان می دهد که خودش کثیف ویا گرد و غبارزده نباشد. ۳_آیینه مراعات مقام و مدال را ... ادامه مطلب »

    شـهادتـی که همه را بیــــدار کرد!

    تذکری که در یک حادثه غمگین با بی مهری مسئولین بعد از دوسال سختی و رنج سرانجام به شهادت یک طلبه بسیجی ختم شد اما نه، هنوز هم راه دراز است. قبل شهادت شهید علی خلیلی کمتر سایتی دیده می شد که از امر به معروف حرف بزند یا کمتر مسئولی را مشاهده می کردید که دغدغه ی امر به ... ادامه مطلب »

     پدیده ”شهید علی خلیلی ۱۹ساله“

     نهاد «امر به معروف و نهی از منکر»، به‌عنوان یک «نهاد»، هنوز در انقلاب اسلامی تحقق نیافته است؛ این را می‌شود در آخرین جمله‌ای که پدیده «شهید علی خلیلی/ ۱۹ساله» برای رسانه‌ها گفت، فهمید. آن جمله را گفت و دیگر تا شهادت، با هیچ میکروفونی سخن نگفت، شاید به این خاطر که این جمله، معجزه‌گون، به‌عنوان آخرین جمله او به ... ادامه مطلب »

      «من سیب زمینی نیستم!» نگاه متفاوت به شهادتِ یک طلبه و رگ گردن‌هایی که بیرون می‌زنند.

      خون شهادت «تو» اینگونه عمل کرده است؟! و البته که وظیفه ماست پیگیر خون به ناحق ریخته‌ات باشیم اما می‌دانی علی آقا راستش این است که از دیگرانی که ادعای شهداء و ولایت و… ندارند که توقعی نیست! توقع از ماست که مدعی هستیم و جانم فدای رهبر می‌گوییم و جانم فدای اسلام، اما حتی حاضر نیستیم زبانمان را برای ... ادامه مطلب »