آخرین اخبار
خانه > سخنان > فرمایشات رهبری > فرمایشات رهبری در امر به معروف

فرمایشات رهبری در امر به معروف

پاسخی که می توان با رهنمود امام خامنه ای به نا امیدان به تاثیر گذاری امر به معروف داد

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌ و الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم محمّد و على ءاله الأطیبین الأطهرین و صحبه المنتجبین سیّما بقیّهاللَّه فى الأرضین‌. قال اللَّه الحکیم فى کتابه: بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌ الّذین یبلّغون رسالات اللَّه و یخشونه و لا یخشون احدا الّا اللَّه و کفى باللَّه حسیبا(۱) براى من، یکى از دیدارهاى شیرین و لذتبخش در سفرها، ... ادامه مطلب »

  بازخوانی بیانات امام خامنه ای در دیدار جمعی از پاسداران در موضوع امر به معروف

  بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌ من هم متقابلاً این عید بزرگ را به همه آزادیخواهان جهان و به همه مسلمین؛ بخصوص به محبّان اهل بیت در سراسر عالم اسلام و بالاخص به ملت عزیز ایران که نام حسین‌بن على و نام اهل‌بیت علیهم‌السّلام، نشان ثابت زندگى آنهاست و بویژه به شما عزیزان پاسدار که حقّاً فرزندان معنوى آن بزرگوار هستید، تبریک عرض مى‌کنم و ... ادامه مطلب »

   کاملترین مجموعه بیانات امام خامنه ای (دامت برکاته)درباره امر به معروف

   مجموعه بیانات امام خامنه ای بصورت فیش برداری شده در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در دو قالب WORD و PDF با هدف گسترش هرچه بیشتر فرمایشات ایشان تقدیم دوستان می گردد. دانلود فایل WORD دانلود فایل PDF ادامه مطلب »

    اهمیت و جایگاه رفیع تذکر لسانی در رهنمود امام خمینی و امام خامنه ای

    امام خمینی رحمه الله علیه مشکل مسلمین حکومت هاى مسلمین است بسم الله الرحمن الرحیم ایـن مـاه مـبـارک رمـضان بر همه مسلمین مبارک باد و مبارک آن روزى است که مسلمین با احساس وظیفه بتوانند بر مشکلات خودشان غلبه کنند. مـشکل مسلمین فقط قدس نیست ، این یکى از مشکلاتى است که مسلمین دارند. افغانستان مگر از مـشـکـلات مـسلمین نیست ... ادامه مطلب »

     انتشار کامل سخنان امام خامنه ای درجمع اعضای ستاداحیا برای اولین باردر فضای مجازی

     بسم الله الرحمن الرحیم بنده در صحبت با یکی از آقایان گفتم ما برای اینکار بهتر از این عده ای که جمع شده اند در محیط آخوندی نداریم و من بهتر از اینها سراغ ندارم و الحمدالله بهترین ها جمع هستند در اینجا من باید چند چیز را عرض کنم: هوشمندی و تدبیر یکی اینکه شما بر طبق همین حسن ... ادامه مطلب »

      فراز هایی مختصر از بیانات امام خامنه ای در موضوع امربه معروف

      همه، امر به معروف و نهی از منکر کنند، نهی از منکر کنید، این واجب است این مسئولیت شرعی شماست امروز مسئولیت انقلابی و سیاسی شما هم هست. امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلامی و سلامت جامعه است. اگر موضوع و شرایط امر به معروف و نهی ... ادامه مطلب »

       بزرگترین و مظلومترین واجب فراموش شدۀ اسلام

       مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیه الله خامنه ای پیرامون امر به معروف و نهی از منکر که بصورت کتابچه ای گردآوری شده است با عنوان واجب فراموش شده تقدیم دوستان علاقمند میگردد، لازم به ذکر است این مجموعه به دو صورت عنوان بندی شده است بر اساس تاریخ و بر اساس موضوع که جهت دانلود این دو مجموعه ... ادامه مطلب »

        ضرورت امر به معروف

        بِهَا  تُقامُ  الفَرَائِض … تمامى آحاد ملت مسلمان، در حفظ و حراست از احکام نورانى آن(اسلام) و سعى در گسترش و تعمیق آن(اسلام) در جامعه، داراى وظیفه اى بزرگند. امر به  معروف  و نهى از منکر که یکى از ارکان اساسى اسلام و ضامن برپاداشتن همه ى فرایض اسلامى است، باید در جامعه ى ما احیا شود و هر فردى ... ادامه مطلب »

         وجوب، امر به معروف

         واجب فراموش شده ما باید خود را به سرچشمه ى اسلام برسانیم تا زندگى به تمامى شیرین شود. قرآن کریم مى فرماید: «الّذین ان مکّناهم فی الارض اقاموا الصّلاه و آتوا الزّکاه و امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر» من مى خواهم این واجب فراموش شده ى اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم: امر به  معروف  و ... ادامه مطلب »

          تأثیر امر به معروف

          احتمال تأثیر همه جا قطعی است  بعضى گفته  اند که باید احتمال تأثیر وجود داشته باشد. من مى گویم احتمال تأثیر همه جا قطعى است؛ مگر در نزد حکومتهاى قلدر، قدرتمندان و سلاطین. آن  هایند که البته حرف حساب به گوششان فرونمى  رود و اثر نمى  کند؛ اما براى مردم چرا. براى مردم، حرف اثر دارد. بنابراین، پاسخ من این ... ادامه مطلب »