آخرین اخبار
خانه > سخنان > فرمایشات امام

فرمایشات امام

اهمیت و جایگاه رفیع تذکر لسانی در رهنمود امام خمینی و امام خامنه ای

امام خمینی رحمه الله علیه مشکل مسلمین حکومت هاى مسلمین است بسم الله الرحمن الرحیم ایـن مـاه مـبـارک رمـضان بر همه مسلمین مبارک باد و مبارک آن روزى است که مسلمین با احساس وظیفه بتوانند بر مشکلات خودشان غلبه کنند. مـشکل مسلمین فقط قدس نیست ، این یکى از مشکلاتى است که مسلمین دارند. افغانستان مگر از مـشـکـلات مـسلمین نیست ... ادامه مطلب »

  خاطراتی از امر به معروف و نهی از منکر امام خمینی (ره)

  در بدو ورود به پاریس، نمایندگان کاخ الیزه با امام ملاقات کرده و پیام رسمی دولت را مبنی بر ممانعت از هر گونه فعالیت سیاسی ابلاغ کردند. امام در پاسخ با همان قاطعیتی که با مسئولین عراقی برخورد داشتند، فرمودند: ما فکر میکردیم که اینجا مثل عراق نیست من هر کجا بروم حرفم را می زنم من از فرودگاهی به ... ادامه مطلب »

   نتایج ترک امر به معروف و نهی از منکر

   امروز روزى است که نسیم روحانى الهى وزیدن گرفته و براى قیام اصلاحى بهترین روز است، اگر مجال را از دست بدهید و قیام براى خدا نکنید و مراسم دینى را عودت ندهید، فرداست که مشتى هرزه گرد شهوتران بر شما چیره شوند و تمام آیین و شرف شما را دستخوش اغراض باطله خود کنند. امروز شماها در پیشگاه خداى ... ادامه مطلب »

    وجوب امر به معروف و نهی از منکر

    این مسئله مهم است. و آقایان توجه کنند همه و همه ملت موظفند که نظارت کنند بر این امور. نظارت کنند اگر من یک پایم را کنار گذاشتم، کج گذاشتم، ملت موظف است که بگویند پایت را کج گذاشتى، خودت را حفظ کن. مسئله، مسئله مهم است. همه ملت موظفند به اینکه نظارت داشته باشند در همه کارهایى که الآن ... ادامه مطلب »

     آثار انجام امر به معروف و نهی از منکر

     باید کوشش کنید تا طرز حکومت اسلام و رفتار حکام اسلامى را با ملتهاى مسلمان به اطلاع دنیا برسانید تا زمینه فراهم شود که حکومت عدل و انصاف به جاى این حکومتهاى استعمارزده که اساس آن بر ظلم و چپاولى است، برقرار شود. اگر قشرهاى جوان از هر طبقه که هستند ماهیت حکومت اسلام را که با کمال تأسف جز ... ادامه مطلب »

      اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر

      این دو از والاترین و شریفترین واجبات مى‌باشند و به وسیلۀ اینها واجبات برپا مى‌شود، و وجوب اینها از ضروریات دین است و منکر آن در صورت توجه به لازمۀ انکار و ملزم شدن به آن از کفّار مى‌باشد ادامه مطلب »

       وزارتخانه امر به معروف

       ما مبارزه با فساد را با دایره امر به معروف و نهى از منکر که یک وزارتخانه مستقل بدون پیوستگى به دولت، با یک همچو وزارتخانه‏ اى که تأسیس خواهد شد ان شاء اللَّه مبارزه با فساد مى‏ کنیم؛ فحشا را قطع مى‏ کنیم؛ مطبوعات را اصلاح مى ‏کنیم؛ رادیو را اصلاح مى‏ کنیم؛ تلویزیون را اصلاح مى‏ کنیم؛ سینماها ... ادامه مطلب »

        وجوب امربه معروف و نهی از منکر در کلام امام راحل

          “همه و همه موظفند که نظارت کنند بر این امور.نظارت کنند اگر من یک پایم را کج گذاشتم،ملت موظف است که بگوید پایت کج گذاشتی،خودت را حفظ کن.مسئله مسئله مهم است.”   همه ی ملت موظفند به اینکه نظارت داشته باشند و در همه ی کارهایی که الآن مربوط به اسلام است.اگر دیدید که یک کمیته خدای نخواسته بر ... ادامه مطلب »

         وادی بغض فی الله و حب فی الله

         . باب امر به معروف و نهی از منکر از وجهه‌ی رحمت رحیمیه است . پس بر آمر به معروف و ناهی از منکر لازم است که به قلب خود از رحمت رحیمیه بچشاند .و نظرش در امر و نهی خودنمایی و خودفروشی و تحمیل امر و نهی خود نباشد ،زیرا که اگر با این نظر مشی کند ، منظور ... ادامه مطلب »

          آرمان امر به معروف و نهی از منکر

          . سزاوار است آمر به معروف و ناهی از منکر مانند طبیبی مشفق و پدری مهربانی باشد . قصد خود را برای رضای خدا خالص گرداند و عمل خود را از هرگونه برتری جویی پاک گرداند. خود را منزه نداند، چه بسا همان شخصی که اکنون خطایی از او سرزده است، دارای صفات پسندیده ای باشد که مورد محبت الهی ... ادامه مطلب »