آخرین اخبار
خانه > داستان

داستان

امام نگاهی به آن مسئول کرد و فرمود : این آقا پدر شما هستند؟

یکی از ارادتمندان امام خمینی میگوید : یک بار در جماران به محضر ایشان رسیدم ،یکی از مسئولین مملکتی برای انجام کارهای جاری به خدمت امام رسید و پدرسالخورده اش نیز همراه او بود وقتی خواست به حضور امام برسد جلوتر از پدر حرکت کرد و پس از تشرف به خدمت امام ، پدرش را معرفی کرد . امام هم ... ادامه مطلب »

  می‌خواست پسرش را به سحر خیزی و عبادت صبح گاهی متمایل کند!

  علامه بزرگوار شیخ جعفر کاشف الغطاء به عنوان یکی از علمای مشهور شیعه، در زمینه پرورش فرزندان خود، شیوه‌های موثری به کار می‌برد. زمانی ایشان می‌خواست پسر نوجوانش را به سحر خیزی و عبادت صبح گاهی متمایل کند؛ به طوری که فرزند نوجوان با اشتیاق و علاقه قلبی این کار را تا آخر عمرش ادامه دهد. به همین خاطر در ... ادامه مطلب »

   این احتمال را بده که اگر به آرزوی پدر ترتیب اثر ندهی؛ با همه جدیتی که در تحصیل داری، به جایی نرسی!

    در زندگی آیت‌الله بروجردی نوشته‌اند که در سال ۱۳۱۴هـ .ق که ایشان بیست و دومین بهار عمرش را پشت سر می‌گذاشت، پدرش نامه‌ای به وی نوشت و او را از اصفهان به بروجرد احضار کرد.  آیت‌الله بروجردی گمان می‌کرد پدرش می‌خواهد او را برای ادامه تحصیل، به نجف اشرف، که بزرگ‌ترین حوزه علمیه شیعه بود، بفرستد؛ ولی پس از دیدار پدر ... ادامه مطلب »

    درس اخلاق دختر ۱۱ ساله به مسافران اتوبوس

    به گزارش جهان، حاج آقا قرائتی تعریف می ‏کرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریش‌سفیدها را به تواضع و کرنش واداشت. نوشت که ستاد اقامه نماز! شیرین‌ترین نمازی که خواندم این است که: در اتوبوس داشتم می‌رفتم ... ادامه مطلب »

     امر به معروف در سیره شهید رجایی

     ۱ – کارگزاران، مجریان امر به معروف و نهی از منکر فریضه امر به معروف و نهی از منکر، ضمانت اجرای قوانین و فرایض است و بر این اساس پیامبران که قوانین و احکام الهی را برای بشر آوردند، در کنار آن موظف به امر به معروف و نهی از منکر هم شدند. این دو فریضه در واقع انسان را ... ادامه مطلب »

      نمونه هایی از امر به معروف در سیره اهل بیت علیهم السلام و صلحا

      امامان معصوم علیهم السلام به عنوان پاسداران ارزشهای الهی و حافظ سنتهای پیامبر صلی الله علیه و آله ، برای پیشرفت اهداف والای اسلام از هیچ کوششی فروگذار نمی کردند و از مهم ترین اقدامات آنان در مدت عمر با برکت خویش، تجدید حیات اسلام واحیای ارزشهای فراموش شده آن می باشد. ادامه مطلب »

       کشف حجاب توسط همسر رضا خان در حرم حضرت معصومه(س) و اقدام بی نظیر حضرت آیت‌ الله بافقی

       آیت الله حاج شیخ محمدتقی بافقی یزدی، متولد ۱۲۹۲هجری قمری، ادبیات و سطوح را نزد مرحوم آقا سیدعلی مدرس لب جندقی خواند، آن‌گاه به نجف اشرف رفت و نزد مرحوم سیدمحمدکاظم یزدی «صاحب عروه» و آخوند ملامحمدکاظم خراسانی «صاحب کفایه» و عالم ربانی آقا سیداحمد کربلایی تلمذ کرد و پس از آن به ایران و قم آمد، وی از کسانی ... ادامه مطلب »

        نمایندگان امام زمان (ارواحنا لتراب مقدمه فداه)چگونه امر به معروف می کردند؟

          امر به معروف و نهی از منکر در سیره علما و بزرگان دین استدلالی که باعث شد شاه سعودی به حجاج اجازه تبرک اماکن مقدس را بدهد / امر به معروف آیت‌الله بهجت با دست کشیدن به محاسن خود سید شرف‌الدین در زمان عبدالعزیز آل سعود به زیارت خانه خدا مشرف شد و از علمایی بود که به دعوت ... ادامه مطلب »

         داستان عجیب قرآن از امر به معروف و نهی از منکر

         از آنها درباره (سرگذشت شهری که در ساحل دریا بود سوال کن، و) بخاطر بیاور هنگامی را که آنها در روز شنبه تجاوز (و طغیان در برابر قانون خدا) میکردند، همان هنگام که ماهیانشان روز شنبه (که روز تعطیل و استراحت – شان بود) آشکار میشدند اما در غیر روز شنبه به سراغ آنها نمیآمدند، اینگونه آنها را به چیزی ... ادامه مطلب »

          موعظه شیخ جعفر شوشتری

          در جریان سفر مرحوم شوشتری به ایران هنگامی که ایشان وارد تهران گردید ،انبوه مردم از جمله سفیر کشور روسیه به ملاقات ایشان رفتند. مردم تقاضای موعظه کردند و مرحوم شوشتری بنا به اصرار مردم سرش را بلند کرد و فرمود: مردم، آگاه باشید که خدا در همه جا حاضر است و به نهفتۀ سینه ها داناست( انه علیم بذات ... ادامه مطلب »