آخرین اخبار
خانه > سخنرانی ها

سخنرانی ها

دانلود منابع آزمون پایان دوره عمومی

  دوره آموزش عمومیامربه معروف و نهی ازمنکر دوره آموزشی احکامامربه معروف و نهی ازمنکر جلسه عنوان صوت فیلم جلسه عنوان صوت فیلم ۱  مقدمه دانلود دانلود ۱ ضرورت و نوع وجوب دانلود دانلود ۲ جایگاه فریضتین دانلود دانلود ۲  وجوب یادگیری فریضتین دانلود دانلود ۳ وجوب فریضتین دانلود دانلود ۳  علم به معروف ومنکر دانلود دانلود ۴ مواضع دشمنان دانلود دانلود ... ادامه مطلب »

  شهیدی که هنگام تذکر به بدحجابان با معصوم(ع) روبرو شد

  شهید قهرمانی را بیشتر بشناسید: اسماعیل روز ۳ اردیبهشت سال ۱۳۴۰ مقارن با عید سعید قربان در روستای اردها دیده به جهان گشود. او در سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران گنبد در آمد. مدتی بعد از آن بار سفر را بست و خود را به سپاه “شاهین شهر” اصفهان منتقل نمود و از آنجا به پاوه رفت و در ... ادامه مطلب »

   خاطره همسر یک طلبه

   چند وقت پیش تو نوبت گاز ماشین بودیم صف های طولانی و خسته کننده …دود ماشین ها و … قبل از ماشین ما یه راننده ی جوان که از این فرصت برا تمیز کردن و ماشین تکونی استفاده می کرد ما هم طبق معمول یا مشاعره داریم یا کتاب خوانی. در این حین صدای دپس دپس ماشین جلویی توجهمان را ... ادامه مطلب »

    شهید علی خلیلی: اسم این کارم را دفاع از ناموس می‌گذارم.

    گروه سیاسی مشرق -“هیچ کس پشت آدم نیست! من به عشق لبخند حضرت آقا رفتم و این کار را کردم.” این را جوانی ۲۱ ساله، با دردی سرشار از بی مهری برخی مسئولین و جامعه از عمق قلبش میگفت. جوانی که طعم گس آهن آب دیده قمه را تا شاهرگ گردن و تارهای صوتی اش احساس کرده بود. همان جوانی ... ادامه مطلب »

     چاره ای جز از رو رفتن ندید، خاموش کرد و معذرت خواهی.

     صدای آهنگ اونقدر زیاد بود که انگار باعث شده بود هرکی از اون خیابون رد میشه براش جلب توجه کنه! داخل مغازه ی ویدئو کلوپ شدم، آقاهه با خوشرویی اومد جلو. گفتم: این سر و صدا چیه راه انداختین؟ ترسیده بود که ارشادی باشم [حتما به خاطر چادرم!]؛ مثل بچه کوچیکا گفت: من اولین باره اینو میذارم. گفتم: من هر ... ادامه مطلب »

      خاطرات آموزنده امر به معروف در محل کار

      امر به معروف غیر مستقیم برخی همکارانم در اداره نسبت به انجام برخی واجبات (مواظبت از بیت المال و…) و ترک محرمات (ریش تراشی ، غیبت ، دروغ و…)کاهل بودند. حیا و خجالت باعث شده بود نسبت به اشتباهاتشان سکوت کنم و نسبت به این سکوت هم ناراحت بودم چون کوله بار سنگین عدم انجام یک واجب بزرگ را روی ... ادامه مطلب »

       بمب خنده در کتابخانه !

        امتحاناتم نزدیک بود. برای اینکه بیشتر از وقتم بهره ببرم به کتابخانه عمومی رفتم. اما امان از دست بچه هایی که به بهانه درس ولی برای شیطنت به کتابخانه می آیند. از قضا همون ایام هم چند نفر دانش آموز دبیرستانی که با هم رفیق هم بودند اومده بودند کتابخانه هر چه کردم نشد که تمرکز کنم سرو صداشون از ... ادامه مطلب »

        بابا ای ول! ما که جلوی شما کم آوردیم، نماز اول وقتیهاش زود بپرن پایین.

        قرار بود ماه محرم امسال برای تبلیغ به ایلام برویم. خوب کمی اضطراب داشتم . حدود ده نفر از طلابی که قرار بود جهت تبلیغ ماه محرم به ایلام بیایند هم دراتوبوس همراه ما بودند. سوار اتوبوس شدیم با توکل به حضرت دوست که هرچه هست از اوست راه افتادیم. نزدیکای غروب شد که یکی از بچه ها گفت :«بابا ... ادامه مطلب »

         برچیدن محصولات اسرائیلی با یک نهی از منکر…

         بوفه دانشگاه ما همیشه پر از برندهای خوراکی اسرائیلی بود. انواع محصولات نوشابه های اسرائیلی و… و فروش خیلی خوبی هم بین بچه ها داشتن. من هم با اینکه ناراحت بودم احساس می کردم تذکر من به مسئول بوفه ای که خودش داره این ها رو میاره و به قیافه ش هم نمیومد براش مهم باشه،بی تاثیره و حتی شاید ... ادامه مطلب »

          نه همین لباس زیباست نشان آدمیت!!

          شنیده بودم که برخی خانمها دریک جلسه میهمانی چند دست لباس عوض میکنند . بمناسبتی در منبر تو مسجد گفتم : نه همین لباس زیباست نشان آدمیت!! اینکه برخی تقید پیدا کردند برای هر مجلس میهمانی یا عروسی و…از روی تفاخر چند دست لباس عوض کنند فارغ از هزینه اضافی ، چقدر به خودشان ظلم میکنند و اضطراب و استرس ... ادامه مطلب »