آخرین اخبار
خانه > اشعار

اشعار

غزل رضا اسماعیلی در رثای شهید علی خلیلی

رضا اسماعیلی در غزلی به روایتی دیگر از زندگی شهید علی خلیلی می‌پردازد. وی «کوچ غریبانه» را به ناهی منکری تقدیم می‌کند که به دور از همه اما و اگرها به دعوت سرورش، اباعبدالله الحسین(ع)، لبیک می‌گوید. باید شبـی بوی گل چید، چیزی مهمتر از این نیست گل را ز پروانه پرسید، چیزی مهمتر از این نیست باید شبی مهربان ... ادامه مطلب »

  شعر «رحیم فردین» در رثای شهید علی خلیلی

  «رحیم فردین» از هموطنان خارج کشور، شعری در رثای شهید خلیلی سروده و ابتدای آن آورده است: از شنیدن خبر شهادت علی خلیلی با تمام وجود غمگین شدم، به احترام روح والایش شعری را که با نام ایشان شروع می‌شود به خانواده و دوستانش تقدیم می‌دارم. ادامه مطلب »

   شعری که برقعی برای شهید علی خلیلی سرود.

   سید حمیدرضا برقعی از شعرای جوان آئینی کشور به مناسبت شهادت علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر شعری سروده است . ادامه مطلب »

    این جوانمردی نباشد دیگری رسوا نمودن

    گاه اگر زان بینوا آید صدای اعتراضی هجمه ای نابخردانه کردن و بلوا نمودن ادامه مطلب »

     چو غافل گردی از امر به معروف

     اگر هستي ولي با ور مبادا شوي غافل ز امر و نهي ،‌اي دوست چو غافل گردي از امر به معروف كند منكر ز مغزت عاقبت پوست ادامه مطلب »

      امام‌ حسین‌(ع) الگوی‌ مبارزه‌ با ظلم‌ واستکبار

        امام‌ حسین‌(ع) الگوی‌ مبارزه‌ با ظلم‌ واستکبار آری‌ این‌ جاست‌ اقتدار حسین ‌این‌ بُوَد رمز اعتبار حسین‌ بعدِ مرگ‌ِ معاویه‌ که‌ یزید نامه‌ای‌ داد از برای‌ ولید که‌ یزید از ولید این‌ را خواست‌ کز حسین‌ علی‌ کند درخواست‌ تا که‌ در امر اقتدار یزید دست‌ بیعت‌ دهد به‌ کار یزید نامه‌ را دید و تا که‌ خواند، ولید ... ادامه مطلب »

       بزرگ فلسفه قتل شاه دین

       سروده هایی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی بزرگ فلسفه قتل شاه دین بزرگ فلسفه قتل شاه دین این است که مرگ سرخ به از زندگى ننگین است حسین مظهر آزادگى و آزادى است خوشا کسى که چنینش مرام و آیین است نه ظلم کن به کسى، نى به زیر ظلم برو که این مرام ... ادامه مطلب »

        جایگاه‌ امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منکر

        سروده هایی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی جایگاه‌ امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منکر این‌ عمل‌ بود سرّ کار حسین ‌در جهان‌ عز وافتخار حسین‌ با صراحت‌ نمود او اعلام‌ که‌ چه‌ راهی‌ نکوست‌ در اسلام‌ هر کسی‌ مدّعی‌ اسلام‌ است ‌کارهایش‌ بدون‌ ابهام‌ است‌ پیرو مکتب‌ رسول‌ خداست ‌بیگمان‌ گوشه ی دلش‌ ... ادامه مطلب »