آخرین اخبار
خانه > بایگانی نویسنده: جواد زحمتکش

بایگانی نویسنده: جواد زحمتکش

اطلاعیه ستاد احیاء اصفهان

ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان با صدور اطلاعیه ای شهادت آمر به معروف و ناهی از منکر؛  طلبه ی بسیجی شهید علی خلیلی  را به پیشگاه مقام معظم رهبری و عموم ملت مسلمان ایران تسلیت گفت. ادامه مطلب »

  قوانین بانک‌داری اسلامی بدون ربا در مقام عمل اجرا نمی‌شود.

  حجت‌الاسلام سید محمد ضیاء فیروزآبادی، عضو هیأت علمی دانشگاه مفید در پاسخ به این پرسش‌ که« چه کنیم که ریشه ربا در جامعه قطع شود؟» با اشاره به انواع ربا در شریعت اسلام، گفت: بحث اصلی ما درباره ربای در قرض است که اضافه گرفتن در آن به صورت مشروط، ربا و حرام است. وی ادامه داد: ربا اختصاص به ... ادامه مطلب »

   معاون اسبق وزیر اقتصاد: فعالیت ربوی بانک‌ها، اقتصاد را تهی از برکت می‌کند.

   ابوالحسنی با بیان این‌که طبق برخی گزارش‌ها نظام بانکی ما دچار سیستم ربوی شده است، گفت: طبق آیات قرآن، اگر براساس مبانی اقتصادی اسلامی عمل نکنیم برکت هم از اقتصاد ما دور می‌شود. ادامه مطلب »

    آیت الله حائری شیرازی: پول رایج جهانی ملازم با رباست.

    آیت الله محی الدین حائری شیرازی، عضو خبرگان رهبری دو اثر در رابطه با اقتصاد، تحت عنوان «پول رایج جهانی و احیای پول اسلام» و نیز «در اسلام پول نباید کار بکند» تألیف کرد. آیت‌الله حایری، در این دو کتاب نظریه‌ای بدیع و نو پیرامون نظام پولی و بانکی کشور ارائه و تاکید کرده است که این نظریه، راهکاری عملیاتی برای برچیدن اساس ربا ... ادامه مطلب »

     حذف ربا از معاملات نیازمند نهادینه کردن احکام فقهی در بازار است.

     به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران، امروز در دوره آموزشی درس احکام اصناف و بازاریان استان که در ساری برگزار شد، بر رعایت احکام شرعی در خرید و فروش و معاملات تجاری تأکید کرد و گفت: در یک جامعه اسلامی همه امور باید بر محور ارزش های دینی استوار باشد. وی ... ادامه مطلب »

      بیانیه تجمع مردم اصفهان در دفاع از آمرین به معروف

      بسم الله الرحمن الرحیم الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَ آتَوُا الزَّکَاهَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَ لِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ (یاری گران دین خدا) آنانند که اگر آنها را در روی زمین تسلط و توان دهیم نماز به پا می دارند و زکات می پردازند و مردم را به کار پسندیده وا می دارند و از ... ادامه مطلب »

       تجمع مردمی دفاع از آمرین به معروف در اصفهان

       به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان : تجمع مردمی دفاع از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در بعدازظهر روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه به مناسبت هفتمین روز شهادت طلبه بسیجی ناهی از منکر شهید علی خلیلی، به همت نیروهای خود جوش انقلابی در میدان انقلاب اصفهان برگزار شد. در ... ادامه مطلب »

        پیکر شهید امر به معروف، «مسعود مددخانی» هنوز به خاک سپرده نشده است

        به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صبح روز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه۹۳ پیکر مطهر شهید امر به معروف و نهی از منکر، شهید مسعود مددخانی تشییع شد. اما مراسم خاکسپاری پیکر انجام نشد. مراسم تدفین به علت عدم رضایت خانواده شهید انجام نشد. خانواده شهید مددخانی که خواهان تدفین شهید در قطعه شهدا هستند وقتی با مخالفت مسئولین بنیاد شهید ... ادامه مطلب »

         گزارش تصویری تجمع مردم اصفهان در دفاع از آمرین به معروف

         منبع: rahebehesht.org ادامه مطلب »

          تهدید تحدید نسل

          خبرگزاری بسیج: ما باید در سیاست تحدید نسل تجدیدنظر کنیم. سیاست تحدید نسل در یک برهه‌اى از زمان درست بود؛ یک اهدافى هم برایش معین کردند. ادامه مطلب »